TICA

The International Cat Association

Maailma suurim kasside geneetiline register


TICA - imelised kassid, rõõm ja sõprus! TICA tunnustab üle 50 kassitõu, kes osalevad võistlustel, kus jagatakse nii regionaalseid kui rahvusvahelisi auhindu parimatele kassidele, kassipoegadele ja lõigatud kassidele. Kodukassid ilma tõutunnistuseta osalevad Kodukasside võistlusel ning neile jagatakse samu auhindu ning tunnustust.

TICA on uhke oma erilise kohtunike süsteemi, oma hästi treenitud ja professionaalse näitusetoimkonna ja sõbraliku näituse atmosfääri üle.

TICA julgustab perekondlikku osavõttu läbi Junior Achiever programmi.

Kus iganes sa oled, sa oled TICA maailmas!

The International Cat Association (TICA) loodi 1979. aasta suvel. Tänaseks päevaks on TICA unikaalne, geneetilisel registril põhinev süsteem, poolehoidjaid ja liikmeid saanud üle kogu maailma. Kindlatel teaduslikel põhimõtetel on TICA loonud maailma suurima geneetilise registri maailmas. TICAst on saanud tõesti rahvusvaheline organisatsioon, kellel on klubid ja liikmed üle kogu maailma. Lisaks Ameerika Ühendriikidele korraldatakse TICA näituseid Argentiinas, Austrias, Belgias, Brasiilias, Kanadas, Kolumbias, Costa Rical, Taanis, Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal, Ungaris, Jaapanis, Hollandis, Mehhikos, Venemaal, Hispaanias, Rootsis, Šveitsis, Suur-Britannias ning lõpuks ka Eestis. Riikide arv suureneb pidevalt.

Liitu TICA klubiga juba täna!

TICA tugevus seisneb tema liikmetes. Aretajad, näitustel käijad ning kassiarmastajad on kõik oodatud meiega liituma ning osa saama kõige kiiremini arenevast süsteemist maailmas. Meie liikmetel on hääleõigus, millega nad saavad TICA juhtimises kaasa lüüa ning seda kujundada.

Liikmetel on ka õigus kuuluda tõugruppidesse ning olla valitud TICA Tõuühigutesse. Tõuühingud vastutavad järjepideva õppe, arenduse ja muutuste eest, mis tehakse tõustandardites.

TICA usub enda missiooni

  • julgustada liikmeid koostööle, mis on suunatud tõukasside ja kodukasside heaolu eest seismisele;
  • omada kõige täpsemaid sertifitseeritud tõutunnistusi maailmas;
  • korraldada kassinäituseid, mis tunnustavad nii tõu- kui tõuta kasse ning lahutavad meelt ja on õpetlikud;
  • julgustada liikmeid, et nad oleksid aktiivsed oma piirkonnas ja tõstaksid teadlikkust kastreerimise/steriliseerimise vajalikkusest;
  • ühendada kassiarmastajaid üle maailma;
  • jagada informatsiooni mitte ainult aretuse, näituste ja tõuparenduse alal, vaid ka üldise kasside heaolu kohta;
  • toetada uuringuid kasside tervise kohta The International Feline Foundation läbi, mis rahastab teaduslikke uuringuid ja teabepäevi, mis on mõeldud selleks, et meie kassidel oleks pikk ja terve elu.