Kassi registreerimine TICA süsteemi

Selleks, et kassiga mugavalt näitustel käia, ilma et oleks palju paberite asjaajamist, tuleks kass TICA süsteemi registreerida. Selleks on mitu võimalust ja erinevad paketid.

Ühe näituse saab osaleda ka registreerimata kassiga, aga sellel on mitu miinust - kaotate nii ajas kui rahas. See on mõeldud süsteemiga tutvumiseks, aga soovitame kindlasti kass enne esimest näitust registreerida.

Kogu asjaajamise saate jätta oma klubile. ESTICAT liikmena teeme kõik vajalikud toimingud Teie eest ise - kanname kassi Ameerika süsteemi, tellime uue registreerimistunnistuse koos registrinumbriga. Kogu protsess võtab aega umbes kuu.

Lisaks soovitame koheselt tellida tiitlite soodusprogrammi (NB! Enne esimest näitust). Sel juhul kehtivad soodushinnad.

Tiitlite soodusprogramm

Kui Teie kass käib näitustel ja kogub sealt punkte, siis nende arvestust peab Ameerikas peakontor. Kui vastav arv punkte tiitli jaoks on olemas, saadetakse Teile teade ning peate siis vastava tiitli eest raha maksma ning tiitli kohta avalduse saatma. Pärast seda saadetakse Teile tiitel koju. See kõik võtab aega ning on üsna tülikas.
Tiitlite soodusprogrammi puhul ei pea Te ise mitte midagi tegema. Iga kord kui punktid on olemas, saadetakse Teile Ameerikast tiitel otse postiga koju. Ise enam ühtegi avaldust täitma ei pea ja tasudes kogu programmi eest korraga (6 tiitlit), ei pea eraldi midagi enam maksma. Samuti võidate oluliselt summas. Tähtis on siin see, et programmil on kolm erinevat astet. Kõige enam võidab juhul, kui kass pole kunagi ühelgi TICA näitusel osalenud.
I aste - tingimusel, et pole kunagi näitusel osalenud;
II aste - kass võib olla näitusel osalenud ainult kassipoja klassis;
III aste - kass on osalenud näitusel ning maksate täishinda. Mugav on lihtsalt see, et rohkem avaldusi esitama ei pea.

Hinnad ESTICAT liikmetele:

Kassi registreerimine TICAsse
Tõutunnistus 3 põlvkonda
Tõutunnistus 5 põlvkonda
€ 35
€ 35
€ 59
Kassi registreerimine koos tiitlite soodusprogrammiga
(pole näitusel käinud)
 

€ 59

 

Tiitlite soodusprogramm (sisaldab kõiki TICA tiitleid) I aste
 
€ 29
 
Tiitlite soodusprogramm (sisaldab kõiki TICA tiitleid) II aste
 
€ 39
 
Tiitlite soodusprogramm (sisaldab kõiki TICA tiitleid) III aste
 
€ 54
 
Kodukassi registreerimine TICAsse
 
€ 17
 
Kasvanduse registreerimine TICAsse
 
€ 105
 
SOODUSPAKETT
Kasvanduse registreerimine ja 5 kassi (+ iga lisanduv kass 20 €)
 

€ 150
 

Pesakonna registreerimine

+ iga kassipoja registreerimine

Pesakonna registreerimine, kui isa ei ole TICAsse registreeritud

€ 27

€ 17

€ 32

 

Kui soovite kassi ise registreerida, siis siit leiate infot järgevate teemade kohta:

Kassi registreerimine TICAsse

Siit leiad teavet, kuidas iseseisvalt kass muust süsteemist (WCF, FIFe jne) TICA süsteemi registreerida. Kirjutame vajalikest dokumentidest, taotlusest, saatmisest ja makseviisidest.

Kassi registreerimisel jäetakse alles algupärane nimi (peab vastame TICA nõuetele).
Kassi, pesakonna või kasvanduse registreerimiseks ei pea Te ise olema TICA liige või TICA klubi liige.

Tähtis märkus: kasside registreerimisel, kellel esineb kolme põlvkonna jooksul ristandeid, tuleb arvestada, et TICA tõugude ristandite põhimõtted võivad teiste süsteemide poliitikast erineda. Tõustandarditest saate järgi vaadata, kas kassid vastavad nõuetele.

Vajalikud dokumendid:

  • Originaal tõutunnistus
  • Registreerimistunnistus ja kolme põlvkonna sugupuu (kus on kirjas nimed, värvid ja reg.nr.) koos kassi kasvataja allkirjaga

Teie nimi peab olema märgitud kassi omanikuks ka tõutunnistusel või registreerimistunnistusel.

Avaldus

TICA-l on olemas registreerimise vorm, mille saate koos ülejäänud vajalike dokumentidega Ameerikasse saata. Saata võib ka e-maili teel.
Kuna TICA jätab endale koopiad kassi dokumentidest, siis on soovitatav saata võimalikult hea kvaliteediga koopiad (tehtud originaalist).
Võite e-posti teel saata ka skaneeritud dokumendid. Kui TICAs jääb midagi arusaamatuks, võetakse Teiega ühendust.

TICA ankeet kassi registreerimiseks (inglise keeles).

Kuhu taotlused saata?

Kõik taotlused vaadatakse läbi TICA peakontoris, mis asub Harlingenis, Texases. Kontor võtab taotlused vastu kas posti, faksi või e-posti teel. Büroo kontaktandmed on järgmised:

TICA Executive Office
PO Box 2684
Harlingen, TX 78551
USA

Telefon: +001 956 428 8046
Faks: +001 956 428 8047
E-post: registration at tica dot org

Makseviisid

Maksmine on kõige lihtsam krediitkaardiga. Kuid kaardi andmeid ei tohi saata e-posti teel - see pole turvaline. Kui kasutate krediitkaarti, siis palun saatke andmed lennuposti või faksi teel. Saatma peate ka kolmekohalise turvakoodi, mis asub krediitkaardi tagumisel küljel.

Teine võimalus on maksta PayPal kontoga, aadressil accounting@tica.org.
Teavitage bürood, et olete kasutanud PayPal-i maksevahendina. Siis nad saavad makse taotlusega ühendada.

TICAs registreeritud kassi omanikuvahetus

Siit leiate teavet, kuidas toimub juba TICA süsteemis registreeritud kassi või kassipoja omaniku vahetus.

Kassi eelmine omanik kirjutab registreerimistunnistuse tagaküljele oma nime, aadressi ja omandiõiguse ülemineku täpse kuupäeva ning lisab oma allkirja. Kui kass on kaasomandis, tuleb tunnistusele võtta kõikide omanike allkirjad.

Uus omanik peab täitma ülejäänud lahtrid, märkides ära oma nime ja aadressi. Kui uuel omanikul on TICA kasvandus, siis saab kassi nimele lisada oma kasvanduse nime.

Originaal registreerimistunnistus (roheline) tuleb tagasi TICA peakontorisse saata. Seal muudetakse omaniku andmed ning väljastatakse uus registreerimistunnistus. See saadetakse Teile postiga koju.

Makseviisid jäävad samaks.

Pesakonna registreerimine

Sa ei pea ise olema TICA liige, et pesakonda registreerida. TICA liikmed saavad allahindlusi.

Selleks, et pesakond TICAs registreerida, peab nende ema seal registreeritud olema (võib registreerida samaaegselt pesakonnaga). Kui ka isa pole TICAs registreeritud, peab tema tõutunnistuse koos registreerimistaotlusega TICAsse saatma. Ka pesakonna isa saab samaaegselt teistega TICAsse kanda. Registreerimise käik on järgmine:

Täitke online registreerimise vorm. Saate registreerida kogu pesakonna või üksikud kassipojad kasutades sama vormi.

Online vorm asub siin

Kui registreerite kassipojad pesakonnana, saadab TICA Teile eeltäidetud vormi, mille abil saab hiljem iga kassipoja eraldi registreerida (Application for Registration of a Cat of a Registered Litter - ankeet, mida kasvatajad kutsuvad siniseks paberiks - the blue slip).

Kui pesakond on registreeritud ainult tervikuna (või kõik pojad pole registreeritud üksikutena), tuleb registreerimistunnistusi automaatselt üks või mitu sinist märgist (blue slip). Sinna on trükitud järgmised andmed:

  • Tõug, sünnikuupäev, pesakonna viitenumber, kasvataja nimi
  • Isakassi ja emakassi nimed
  • Kasvataja registreeritud kasvanduse nimi iga kassipoja nime ees

Eeltäidetud andmeid muuta ei saa - kõikidest parandustest tuleb teavitada TICA peakontorit.

Kasvataja peab ära märkima soo, värvi, silmade värvi, pika- või lühikarvalisuse ning Std (standard) või NStd (mitte standard) omadused. Kui kass pole mõldud aretuseks (not for breeding) või näitustel käimiseks (not for showing), siis tuleb need kasvatajal ära märkida.

Kodukassi registreerimine

Kodukassid (tõuta kassid) on TICAs tuntud Household Pet, HHP nime all. Neid ei pea näitustel osalemiseks TICAsse registreerima, kuid...

TICAs on siiki kodukassidele ainulaadne süsteem. TICAs registreeritud kodukassid ning kodukasside pojad võistlevad samuti tiitlitele ja piirkondlikele ning rahvusvahelistele auhindadele (RW, IW)! Täpselt samamoodi nagu tõukassid. Kui soovite saada osa näitustel osalemise võlust ja auhindadest, siis tasub oma lemmik TICAsse registreerida.

Avalduse vormi leiate TICA veebilehelt või saate registreerida online vormi kaudu.

Online vorm on siin

Taotlus asub siin

Teil on vaja kirja panna kassi nimi, sünniaeg, pika- või lühikarvalisus (LH/SH), sugu, kassi kastreerimise/steriliseerimise aeg (altered), andmed värvi ja mustri ning silmavärvuse kohta. Lisaks tuleb kirja panna enda kontaktandmed.

Kõik taotlused vaadatakse läbi TICA peakontoris. Kontaktid leiad ülevalt poolt.